Water for Kids

Projekty pro komunity

Jsme přesvědčeni, že je důležité vrátit planetě zpět to, co nám dává. A dává nám velmi mnoho. Proto se firma Ecoegg rozhodla podporovat organizace, které tvrdě pracují a jejichž výsledky jsou vidět.

Jedním z těchto projektů je Water for kids (Voda pro děti). Dokonce i dnes nemají milióny mužů, žen a dětí na celé naší planetě přístup k nezávadné pitné vodě. Tento nedostatek životně důležitého zdroje odpovídá za desítky miliónů úmrtí ročně.

Water for kids je úžasný malý tým lidí, kteří dělají opravdu neuvěřitelnou práci. Poskytují bezpečnou pitnou vodu pro mnoho komunit v celé Africe. Spolu s domorodci staví bezpečné, spolehlivé a důvěryhodné zdroje pitné vody pro vesnice, které vodu zoufale potřebují.

S finanční podporou firmy Ecoegg se této organizaci podařila úžasná věc. V Ugandě vybudovali vodní zdroj, který s pomocí domorodých obyvatel dlouhodobě chrání před znečištěním a udržují ho bezpečný a nezávadný. Jsme velmi rádi, že firma Ecoegg poskytla prostředky na vybudování vodního zdroje a že podporuje důležitou a užitečnou práci této organizace. Více informací o činnosti a aktivitách této charitativní organizace najdete na její webové stránce waterforkids.org.

Dalším projektem, který firma Ecoegg podporuje, je Ripple Africa. Je to charitativní organizace registrovaná ve Velké Británii, která se zaměřuje mimo jiné na zachování lesů v Malawi.

Ripple Africa je zaměřená na životní prostředí, školství a zdravotnictví v Malawi, části Nkhata Bay district. Tato organizace je zajímavá tím, že řeší problémy přímo na místě, kde vznikají, neřeší jen důsledky. Hledá praktická řešení, která jsou v souladu s kulturou domorodého obyvatelstva, a pomáhají mu situaci zvládnout a naučit se problémům předcházet.

Jedním z nejpalčivějších problémů Malawi je dnes odlesňování. Více než 90 % obyvatelstva Malawi jsou farmáři závislí na tom, co vypěstují. Z nich se 99 % spoléhá na přírodu bez dodatečných zavlažovacích systémů. Pro lidi, kteří jsou existenčně závislí na stabilitě klimatického prostředí, je děsivé, že v Malawi je dnes každých 10 minut zničena plocha lesa o velikosti jednoho fotbalového hřiště.

 

V roce 2010 spustila organizace Ripple Africa projekt na ochranu lesů, který chrání přibližně 150 tisíc kilometrů čtverečních lesa právě ve zmiňované oblasti Malawi. Tím komunita umožňuje přežít lidem závislým na tom, co si vypěstují. Kromě toho se Ripple Africa spolu s místními komunitami zasloužila o vysazení více než 4 miliónů stromů a vybudovala více než 100 komunitních školek stromků. 

Zpět do obchodu